חייגו עכשיו :  054-649-4270

חניה חינם בשפע

השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקםתסמונת מעי רגיז

מעי רגיז זו הפרעה בתנועת מערכת העיכול בכללותה מהבטן דרך המעי הדק והמעי הגס ושק הצואה. אבחון ברפואה מערבית מתבצע כל ידי שלילת בעיות ומחלות שיכולות לגרום לסימפטומים דומים,כאשר בדיקות דם וגסטרואנריולוגיה לא מראים על סימנים מיוחדים רק אז נשקלת האפשרות שמדובר בתסמונת מעי הרגיז. תופעה זו אינה מוגדרת כמחלה אלא כתסמונת משום שרופאים אינם יודעים איך להגדיר את הסימפטומים, כאשר אין שום ממצא מיוחד והאבחון נעשה על ידי התבוננות ולאחר שלילת מחלות אחרות.

הסימפטומים כוללים: כאבים חזקים ברום הבטן ובטן תחתונה,בחילות,הקאות,שלשולים ועצירויות לסירוגין,שינויים בטקסטורת הצואה ,ירידה במשקל,דכדוך,שינוי אורח חיים וחרדות וחשש מלצאת מהבית. מחקרים מראים שתסמונת זו יש בסיס רגשי/נפשי שהאדם חווה בעבר ובהווה שמשפיע על מערכת העצבים שמפעילה ומסדירה את תנועת המעיים. מחקר נוסף מצביע על מעורבות של זיהום שנגרם מפרזיטים (חיידקים,ווירוסים,פטריות ואף תולעים).

ברפואה הסינית, הסיבות לתסמונת המעי הרגיז מגוונות ושונות,הרפואה הסינית מטפלת הן בהיבט הפיסיולוגי והן בהיבט הנפשי/רגשי באנשים שחווים את שלל הסימפטומים בתסמונת המעי הרגיז. מטרת הטיפול הינה הקטת מערכת העיכול,וויסות מערכת העיכול,הרגעה חיזוק והנעת הצ'י בגוף.

בקליניקה, הטיפול מתבצע לאחר אבחנה מדויקת הכוללת תשאול, התבוננות ובדיקת מקומות רגישים בבטן. הטיפול בקליניקה כולל דיקור,צמחי מרפא סיניים,עיסוי הבטן לפי הצורך ועבודה מנטלית מיוחדת כשיעורי בית למטופל. הטיפול הינו תהליך שאנו עוברים אותו ביחד ותוך כדי נוצרת הרגעה של הבטן והשקטת הסימפטומים השונים. המטופל חווה ירידה משמעותית בתכיפות ההתקפים,הקלה משמעותית ואף היעלמות הסימפטומים.

אל תעבירו יום נוסף עם תחושת כאב או חוסר נוחות!

הרגישו בנוח ליצור איתי קשר בכל דילמה ושאלה הנוגעת למצבכם הבריאותי
עוד בנושא

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל