חייגו עכשיו :  054-649-4270

חניה חינם בשפע

השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקםתזונה סינית מסורתית

בספר הקיסר הצהוב שהוא אחד הכתובים הקדומים ביותר והכיתוב הראשון שמאוגד כספר על הרפואה הסינית מתוארך בסביבות 2500 לפני הספירה. הספר בנוי מ-89 פרקים שהם שאלות ותשובות בין צ'י בו רופא הקיסר לקיסר הראשון שאיחד את סין,הקיסר הצהוב (חואנג די). הפרקים הראשונים בספר אינם מדברים מחלות וסוגי הטיפול בהם אלא על אורח חיים נכון ובריא יותר לאדם בנסיבות המשתנות של החיים. הסינים עד היום מאמינים שאורח חיים בריא הוא המפתח למנוע מחלות רבות הן פיסיות והן רגשיות ולהחזיר את האיזון לאדם.

חלק חשוב ומהותי עד היום בסין הינה התזונה הסינית והתאמתה לאדם הספציפי ולאזור מחייתו תוך דגש על טעמים,גיוון,צבעים,אסתטיקה של המזון,עונות השנה וגילו של האדם וכן איך למנוע התפרצות של מחלות וחוסר איזון ואיך להחזיר את האיזון מחדש כשמחלה מתפרצת.

השאלה הראשונה בספר הקיסר הצהוב (2500 לפני הספירה) "איך בזמן הקדום אנשים חיו מאות שנים והיום אנשים חיים עשרות שנים אך נראים בני מאות שנים" התשובה של רופא הקיסר צ'י בו פתלתלה וארוכה אך היא מתומצתת באורח חייו של האדם ושמירה על איזון נפשי ופיסי תוך השתנות החיים והמאורעות. אחד הדברים לשמירה על איזון הגוף נעוצה בתזונה נכונה וספציפית לאדם,צ'י בו רופא הקיסר בתשובתו לקיסר מציין "התזונה הינה מקור לעשרת אלפים החוליים" כלומר מקור רוב המחלות החנו נעוץ בתזונה שאינה נכונה לאדם לאורך זמן ואינה מותאמת ומסונכרנת לגילו של האדם וכן לעונות השנה. היא גורמת לבעיות וחוסר איזון נפשי/רגשי ופיסי.

ישנו בלבול גדול מאוד בימינו לגבי מהי תזונה נכונה ובריאה יותר ואיך על ידי תזונה אפשר למנוע התפרצות של מחלות שונות וכן כשמתפרצת מחלה איך אפשר להשיב את האזור לגוף ולנפש. רוב המחקרים בתזונה ומזון ממומנים על ידי תאגידי ענק ומעט מאוד מחקרים ממומנים על ידי גופים ניטרליים דבר שמעוות את הידע בתזונה ומזון וכן מטרתו להביא את הציבור לבלבול כדי שנמשיך לצרוך סוגי מזון מסוימים ובכמויות גדולות וכן לבלבל את הציבור שכשיוצא מחקר מראה סכנה מסוימת במזונות שכיחים אז מיד לאחר מכן יוצא בפרסום גדול מחקר שמראה שאין סכנה ומומלץ דווקא לאכול אותו למשל: כמויות גדולות של בשר כולל עוף,ביצים מוצרי גבינה וחלב.

סיבה נוספת הינה שהרבה דיאטות וצורות תזונה מגיעות מארצות הברית לזמן קצר ועם פרסום ושיווק אגרסיביים בתקשורת ויוצרים בלבול גדול וחוסר הבנה מדרך כלל הם מגיעים עם מחקרים מבוססים ומאששים את ההמלצות שלהם לגבי תזונה הם גורפים כסף רב ונעלמים לאחר מכן משאירים מידע שגוי וחלקי לגבי תזונה ולא אמין למשל: דיאטות להורדה במשקל עם תמונות של לפני ואחרי מספר חודשים שלרוב לאחריהם האנשים חוזרים לאותו המשק אף עולים במשקל,יותר פחמימות ופחות חלבונים או יותר חלבונים ופחות פחמימות וכדומה. דיאטה מהמילה באנגלית DIETR שפירושה תזונה או מזון שהאדם אוכל.

תזונה סינית מסורתית שלמדתי ותוך כדי שנתיים שחייתי בסין הביאה אותי להבנה שתזונה הינה צריכה להיות פשוטה וקלה להכנה עם מוצרים בסיסיים ומתאימה באופן אישי למטופל תוך הבנת אורח חייו של המטופל כאשר תופעת הלוואי היא ירידה במשקל אך אינה המטרה העיקרית ומניעת התפרצות המחלה והשבת האיזון האנרגטי (צ'י) לגוף ואיזון נפשי/רגשי. כל אדם הוא עולם ומלואו ובאבחון הבעיה ושורש הבעיה אצל המטופל ברפואה הסינית אפשר להתאים תזונה מותאמת אישית. התזונה הסינית המסורתית היא חלק בלתי נפרד מהכלים הטיפוליים ברפואה הסינית שהם: דיקור סיני,צמחי מרפא סיניים,טווינה (פיזיותרפיה סינית).

אל תעבירו יום נוסף עם תחושת כאב או חוסר נוחות!

הרגישו בנוח ליצור איתי קשר בכל דילמה ושאלה הנוגעת למצבכם הבריאותי
עוד בנושא

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל