חייגו עכשיו :  054-649-4270

חניה חינם בשפע

השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקםרפואה סינית

הרפואה הסינית הינה רפואה בת אלפי שנים,עתיקת יומין אשר עברה מאב לבן דורות רבים וידע שנשתמר בספרים ששרדו הספר ששרד ובעצם הכיתוב הראשון שמאגד את פילוסופיה וההבנה של הרפואה הסינית נקרא "ספר הקיסר הצהוב"(חלקו מתורגם לעברית) הספר מתוארך בסביבות 2500 לפני הספירה והוא יצא במהלך ההיסטוריה במהדורות שונות אלה שאלות ותשובות בין הקיסר(חואנג די הקיסר הראשון שאיחד את סין מממלכות קטנות לממלכה אחת גדולה) ששואל שאלות ומקבל תשובות מרופא הקיסר או הממלכה(צ'י בו).הספר מאגד בתוכו 89 פרקים שונים מאורח חיים ועד אופי וטיפול במחלות שונות בראי הרפואה הסינית.

הרפואה הסינית בראש ובראשונה פילוסופיה והבנת האדם כראי של הטבע והיקום למשל: כשם שבטבע ישנן תופעות של סוגי אקלים שונים וישנה דינמיקה בין אזור לאזור כך גם בגוף האדם חום,קור,לחות,יובש וכדומה ואפיונם והתבטאותם בגופנו למשל: אדם שכל הזמן חם לו אודם בפנים ונתון למצבי רוח משתנים יכול להיות שיש בו חום כמו באקלים חם,אדם שקר לו והוא חיוור ומתכנס בעצמו יכול להיות שיש לו אקלים קר. הרפואה הסינית רואה את גוף האדם כממלכה עם דינמיקות שונות ותנועה מסוימת כשם שבממלכה יש קיסר,שר שליחים וכדומה כך גם באדם,בחסידות הגוף מושל לעיירה קטנה.

הרפואה הסינית רואה את האדם בכללותו הן פיסית והן רגשית כמקשה אחת והתבטאות אחת של צ'י (אנרגית חיים) כשם שירח ושמש יוצרים יום אחד ושניהם התבטאות הפוכה ומשלימה של אותו הדבר כמו חושך ואור,הסינית הציגו את השינוי והתופעות השונות דרך הסמל היין והיאנג אשר הם הפוכים ומשלימים אחד את השני והמפגש בניהם יותר תנועה שמבוטאת דרך הצ'י (האנרגיה).יין מיצג את החלק המוצל של הגבעה והיאנג את החלק המואר של הגבעה(אותה גבעה בשינוי בין צל לאור) היין מיצג את החלק הפיסי והיאנג את החלק הרגשי/נפשי שלנו.

הרפואה הסינית והסינים עד היום רואים במחלה כשינוי פיסי ואנרגטי של הגוף כחוסר איזון שמתבטא בסימפטומים שונים בגוף אך הפילוסופיה הסינית וכך הרפואה הסינית מאמינה שהרבה לפני שמחלה פורצת ומתבטאת בגוף בצורה פיסית רגשית יש לחיות באורח חיים נכון יותר וספציפי לאדם כדי למנוע את התפרצות המחלה תוך כדי שינויי העונות,גיל האדם,אופי העבודה שהאדם עובד,הרגלי שינה ותזונה בריאה וטובה יותר שמתאימה לאופיו של האדם. באורח החיים המודרני שהאדם נתון ללחצים ומתחים גדולים יותר תוך תנועה גדולה של רשמים מהסביבה האדם חייב וצריך לסגל לעצמו אורח חיים נכון יותר ולפעמים תוך כדי שינוי הרגלים. הפרקים הראשונים בספר"הקיסר הצהוב" אינם מדברים על סוגי טיפולים או על צמחי מרפא וכדומה אלא על הרגלים שהאדם יכול להקנות לעצמו כדי ליצור הרמוניה עם הסביבה והטבע.

הרפואה הסינית מחולקת לארבעה נושאים עיקריים:

  • דיקור (מחטים סיניות).
  • צמחי מרפא סיניים.
  • טווינה(מגע עם בגדים).
  • תזונה סינית שמתאימה למטופל.
  • צ'י קונג (טאי צ'י). 

 

אל תעבירו יום נוסף עם תחושת כאב או חוסר נוחות!

הרגישו בנוח ליצור איתי קשר בכל דילמה ושאלה הנוגעת למצבכם הבריאותי
עוד בנושא

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל