חייגו עכשיו :  054-649-4270

חניה חינם בשפע

השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקםצמחי מרפא סיניים

ישנם כ 6000 צמחי מרפא ברפואה הסינית מתוכם בסביבות 1000 הם חלקי חיות שרובם לא בשימוש בארץ,מתוכם בדרך כלל משתמשים בכ 360 צמחים שנחשבים לחזקים ולמשפיעים ביותר בקליניקה. חלק מהצמחים גדלים במערב אך לפעמים זן הצמח שונה ואף האנרגטיקה של הצמח שונה בשל הגידול באקלים שונה אדמה שונה ואזור הגידול בסין,רוב הצמחים הסיניים גדלים באזור סיצ'ואן ויונאן(דרום ודרום מערב סין) ,משום שאזור זה בשל האקלים הוא אסם התבואה של סין.

הצמחים הסיניים מחולקים ל-34 קטגוריות שונות למשל: צמחים מחזקי דם,מחזקי צ'י,מניעי צ'י וכדומה,כל צמח בקטגוריה בעל תפקוד שקשור לקטגוריה אך יחד עם זאת בעל תפקודים שונים בתוך אותה קטגוריה. מלבד תפקודים וקטגוריות שונות הצמחים הסיניים נבדלים גם באנרגטיקה המיוחסת להם ולמרידיאנים השונים שהם נכנסים אליהם למשל: מנטה נחשבת קרירה ולכן כשאנו שותים מנטה אנו מרגישים קרירות וצינון בגוף ואילו מקל קינמון נחשב חמים ולכן כשאנו שותים חליטת מקל קינמון אנו מרגישים חמימות בגוף כך כל צמח ברפואה הסינית.

הצמחים הסיניים יכולים להילקח כיחידים אך בדרך כלל נלקחים בתוך הרכב של צמחים שונים שביחד יטפלו בחוסר איזון בגוף הן פיסי והן נפשי הרכב זה נקרא פורמולה,רוב הפורמולות הן עתיקות ורשומים בספרים עתיקים,הרכב הצמחים יכול להשתנות כלומר להוריד צמח מהפורמולה או להוסיף צמח להרב וזו מודיפיקציה(שינוי) של הפורמולה הבסיסית. הפורמולות גם הן מחולקות לקטגוריה כפי שהצמחים מחולקים.

אופן לקיחת הצמחים:

  1. מרקח – חליטה כאשר הצמחים מגיעים יבשים כהרכב צמחים ויוצרים חליטה על הגז בסין החליטה נעשית בכלי חרס מיוחד זו הצורה השכיחה והנפוצה ביותר.
  2. אבקה – צורת לקיחה עתיקה שהיום פחות נפוצה בשל היוקר והזמן כדי לטחון את הצמחים.
  3. קפסולות – צורה שכיחה של לקיחה כדי להקל על טעמם של הצמחים בחליטה. בתהליך זה, לוקחים את הצמח טוחנים אותו ומצפים את האבקה או הגרנולות ככדור לבליעה.
  4. גרנולות – צורת לקיחה מודרנית שנוצרה בסוף שנות השבעים. הצמחים נמצאים בדודי ענק ובשל הלחץ שנוצר חלקי הצמחים נדבקים לדפנות המיכל ומגרדים את הצמחים ובסוף נוצרות גרנולות כמו קפה מגורען. צורת לקיחה שהחליפה את השימוש באבקה ומאוד נפוצה בסין ובמערב,את הגרנולות אפשר לקפסל ככדור או לקחת אותם במים חמים כמו תה.

אל תעבירו יום נוסף עם תחושת כאב או חוסר נוחות!

הרגישו בנוח ליצור איתי קשר בכל דילמה ושאלה הנוגעת למצבכם הבריאותי
עוד בנושא

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל