חייגו עכשיו :  054-649-4270

חניה חינם בשפע

השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקםפריצת דיסק צווארי – Cervical herniated disk

פריצת דיסק צווארית לרוב תהליך של מתחיל בבלט דיסק צווארי אך יכול להגרם מהרמת משא כבד או בדרך לא נכונה,תאונות דרכים,מכה חזקה,עמידה ממושכת ואף מבלטים או בריצות דיסק בגב התחתון.

הדיסקים בעמוד השדרה הן כמו כריות שבמרכזן יש נוזל דמוי ג'ל ומסביב לכרית חומר קשה יותר אשר תוחם את הדיסק ואת החוליה כאשר מאחוריו עובר חוט השדרה. תפקיד הדיסק ליצור בולם זעזועים בין חוליות הגב וכן שהחוליות עצמן לא יתחככו אחת בשנייה דבר שיכול לגרום לניוון ולסדקים ולשברי של חוליות הגב כאשר הדיסק נפרץ וזז ואף הנוזל דמוי הג'ל נוזל החוצה מהדיסק עצמו תיווצר דלקת באזור החוליות צוואר ונוקשות של הצוואר והעורף. דבר שיגרום לכאבים עזים או תחושת זרם וכאב פתאומי בתזוזת הצוואר בזוויות שונות. כתוצאה מהלחץ בחוליות הצוואר העצב שעובר ומעצבב את הידיים, יכול להיפגע ולגרום לתחושת נימול וכאבים לאורך הידיים עד האצבעות בצד אחד או בשניהם. פריצת דיסק צווארית בדרך כלל קוראת בחוליות 5C-6C או 5C-4C.

תופעות לוואי יכולות להיות כאבי ראש ומגרנות (ראה מאמר על מגרנות),סחרחורות,צרבות ושריפה בושט,חולשה ועייפות ואף עצבנות וחוסר סבלנות כמו כן שינה לא טובה כתוצאה המכאבים והחוסר נוחות.

הטיפול ברפואה סינית ילווה בדיקור,לפעמים גלים חשמליים קלים לשיפור ברמת הכאב,טווינה כדי לרווח את החוליות צוואר ועיסוי עדין לשחרור השרירים כמו כן "שיעורי בית" שהם תרגילים מיוחדים להקלה על הכאבים ולחיזוק השרירים שעוטפים את חוליות הצוואר.

אל תעבירו יום נוסף עם תחושת כאב או חוסר נוחות!

הרגישו בנוח ליצור איתי קשר בכל דילמה ושאלה הנוגעת למצבכם הבריאותי
עוד בנושא

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל