חייגו עכשיו :  054-649-4270

חניה חינם בשפע

השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקםפילוסופיה סינית

משפט סיני אומר "מה שנע לא כואב ומה שכואב לא נע" ההבנה ברפואה הסינית שכאב יכול להיות ברמה הפיסית וכן ברמה הרגשית/נפשית. ברפואה הסינית, כאב נתפס כהיתקעות של צ'י (אנרגיה) בגוף, כאשר מצד אחד ישנו עודף ומצד שני ישנו חוסר כמו סכר שמצד אחד יש עודף מים ומצד שני חוסר במים. ישנם סיבות שונות להיתקעות של הצ'י בגוף כמו: חוסר צ'י, חוסר דם,חום,קור,רגשות עזים מידי ועוד. בשונה מרפואה מערבית שרואה את הסיבה לכאב שמכלול מכאני של הגוף כגון: לחץ על עצבים,פעילות ספורטיבית אינטנסיבית,בעיות בחילוף החומרים בגוף,שחיקה,גיל,בעיות הורמונליות ויציבה לא טובה. עובדה מעניינת שבספרים הסיניים העתיקים כתוב שכאבים לאורך זמן יכולים להשפיע על מכלול גדול של בעיות מערכתיות שונות למשל: חוסר בשינה (אינסומניה),בעיות בעיכול,דיכאון,ערפול מחשבתי,קושי להתרכז ועוד,הסינים מאמינים שכאשר איבר בגוף נפגע אז הוא יכול להשפיע מבחינה אנרגטית על איברים נוספים ומרידיאנים (ערוצי אנרגיה) בגוף וליצור בעיות מערכתיות שונות. ברפואה מערבית ב-20 שנים האחרונות ישנה הבנה שכאב כולל בתוכו המון סימפטומים שונים ומערכתיים שנתמכים על ידי מחקרים ועל ידי תצפית במטופלים לכן היום כאב מוגדר כסינדרום אשר כולל בתוכו המון סימפטומים שונים ויכול להשפיע על הגוף הפיסי ועל המצב הרגש/ נפשי. ברפואה סינית וברפואה מערבית ישנה הבדלה בין כאב אקוטי שהוא קצר מועד (ברפואה מערבית יכול להימשך עד 3 חודשים) לבין כאב כרוני שנמשך לאורך זמן רב. ישנם תאוריות שונות למקור הכאב ודרך הטיפול בו מיישום שהכאב הינו במוח שמשודר דרך עצבים מהרקמה הפגועה אך אין מרכז כאב במוח אלא אזורים נרחבים שפעילים בזמן כאבים ולכן ישנם תאוריות שונות.

ברפואה הסינית, ההתייחסות לכאב הינה מקומית לאזור הכואב והן התייחסות מערכתית תוך הבנה שהכאב יכול להשפיע על מערכות נוספות וליצור סימפטומים שונים,גוף האדם הינו מערכת אחת ושנוצר חוסר איזון לאורך זמן איברים ומרידיאנים (ערוצי אנרגיה בגוף) נוספים נפגעים ומהמאזן האנרגטי בגוף משתנה כך שכאב לאורך זמן ואו כאב חזק בעצמתו יכול ליצור בעיות מערכתיות נוספות מלבד הכאב עצמו. מטרת הטיפול בכאב הינה להפחית את הכאב תוך אבחון מדויק של שורר הכאב תוך הבנה של הסימפטומים ושונים שיש למטופל,כמו כן לגרום להחלמת הריקמה הפגועה והימנעות מכאבים בעתיד.

אופן הטיפול בכאב בקליניקה מתבצע על יד דיקור,צמחי מרפא סיניים לכאב ולסימפטומים השונים,טווינה כלי טיפול אורתופדי,תרגילים מיוחדים שנלמדים להקלה על כאב שהמטופל מבצע בבית,שינוים באורח חיים,שינויים תזונתיים יחד עם המטופל וכלים טיפוליים נוספים שמבוצעים בקליניקה.

אל תעבירו יום נוסף עם תחושת כאב או חוסר נוחות!

הרגישו בנוח ליצור איתי קשר בכל דילמה ושאלה הנוגעת למצבכם הבריאותי
עוד בנושא

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל