חייגו עכשיו :  054-649-4270

חניה חינם בשפע

השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקםמחלות כאב

דורבן ברגל

השם דורבן מתאר כאב חד וחזק בדרך כלל בזמן הליכה ומאמץ האזור העקב,הכאב נוצר עקב תגובה דלקתית כתוצאה מלחץ של עצב העקב שגדלה בחיבור בין הרצועה שמחזיקה את עצמות כף הרגל ובין החיבור שלה עם עצם העקב. הבליטה של העצם שלוחצת על הרצועה הינה כמו קוץ ומכאן השם דורבן.

התגובה הדלקתית גורמת לנפיחות,אדמומיות,חום באזור הדלקת וכאב חד וחזק. התופעה של דורבן הינו שכיח באוכלוסיה ואין הסבר ברפואה מערבית להיווצרות הבליטה בעצם שיוצרת דלקת באזור. מאמץ יתר,פעילות ספורטיבית אינטנסיבית,עליה במשקל אלה מגדילים את הדלקת וגורמים לכאבים חזקים יותר. הטיפול ברפואה מערבית הינו מכאני ולא יעיל מבניית מדרסים מיוחדים,מנוחה,פיזיותרפיה ואף ניתוח כירורגי שאחוזי ההצלחה נמוכים והחלמה ארוכה ואיטית.

ברפואה הסינית הטיפולים יכולים להיות מאוד יעילים בהראת האזור והורדה משמעותית ברמת הכאב. בקליניקה אופן הטיפול מתבצע על ידי דיקור יחד עם כלים טיפוליים נוספים בקליניקה,עיסוי מיוחד לאזור שמפחית את עצמת הכאב ותרגילים ליציבה בבית. מטרת הטיפול הורדת סף הדלקת,ירידה בעצמת הכאב והבראת האזור.

כאבי גב-הקרנות ונימול לכיוון האגן והרגליים

כאבי גב ברפואה מערבית נגרמים בראש ובראשונה כתוצאה מהיותנו הולכים על שתיים,שיוצרים בעיות יציבה ולחץ תמידי על עמוד השדרה,אגן וברכיים לחץ תמידי יכול לגרום בבלט דיסק,פריצות דיסק,יציבה לא טובה שיוצרת בעיות לכל אורכו של השלד,גב תחתון,אמצעי ועליון. כאבי גב יכולים להיגרם ממחלות שונות,שחיקה של גיל,הרמת משקל כבד,תאונות ומכות חזקות שגרמו לטראומה לריקמה אף שהיו בעבר ולאחר זמן מסוים ואף שנים לאחר מכן מתבטאים בכאבים. הכאבים יכולים להיות נקודתיים באזור מסוים בגב ואם נוצר לחץ מכאני על עצבים אז התחושה יכולה להיות הקרנה,נימול או תחושת זרם חשמלי לאזור שנפגע למשל: אם בגב תחתון יש לחץ על עצב הסיאטיקה אז תהיה הקרנה או נימול לכיוון הברך או מעבר לברך ואם עצבים בחוליות העליונות נפגעים אז יהיה הקרנה או נימול לכיוון מספר אצבעות הידיים או לכל כף היד.

הרפואה הסינית מאוד יעילה לטיפול בכאבי גב ושלד ונתמכת על ידי המון מחקרים שמאוששים את יעילותה של הרפואה הסינית כטיפול אופטימאלי לכאבים. הרפואה הסינית מתחקה אחר מקור הכאב הן במישור האנרגטי והן במישור הפיסי,אבחון מדויק בקליניקה מראה את הדינמיקה שהביאה להופעת הכאב וכן אופי הכאב (כאב חד וחזק או כאב עמום וחלש וחוסר נוחות).אופי הטיפול יכול להיות נקודתי ומערכתי כדי לטפל בכאב עצמו והן במקור הכאב כדי למנוע כאבים בעתיד.

מטרת הטיפול תהיה הפחתת הכאב,חיזוק והנעת הצ'י (אנרגיה) .אופן הטיפול יכלול דיקור,טווינה לאיזון השלד והיציבה,שינויים תזונתיים יחד עם המטופל ותרגילים מיוחדים לבית להפחתת הכאב חיזוק ושינוי יציבה.

כאבי ברכיים

כאבי ברכיים יכולות להיות מסיבות רבות. פציעות ספורט,שחיקה של גיל,יציבה לא נכונה לאורך זמן,תאונות ומכות באזור הברכיים,תנועות חדות,הרמת משקל יתר. הכאבים יכולים להיות מסביב לברך בפגיעה ברצועות,סחוס,מיניסקוס,שחיקה,וכן בבעיות פנים של הברכיים כגון לחץ פנימי של נוזלים (מים בברך),ואף חתיכות עצם משוחררות שבזמן הליכה יכולות ליצור כאבים ולחץ בתוך הברך. ברפואה מערבית, הטיפולים הם פיזיותרפיה,מנוחה ועד ניתוחים מורכבים.

ברפואה סינית, הסיבות יכולות להיות מורכבות ושונות בקליניקה אני מבצע אבחון לשורש הבעיה תוך דגש על התלונה המרכזית שהמטופל מציג. מטרת הטיפול הינה הפחתת הכאבים,ניקוז נוזלים,חיזוק הצ'י בגוף והנעת צ'י. אופן הטיפול הוא על ידי דיקור,קומפרסים מיוחדים על ידי צמחי מרפא,טווינה ותרגילי מיוחדים לבית. הטיפולים יכולים להיות מאוד יעילים והתחושה היא שחרור המקום והפחתת הכאב עד הבראה של המקום.

פציעות ספורט

נגרמות מפעילות ספורטיבית אינטנסיבית ואו תנועה אינטנסיבית של אזור מסוים. באזורים שבדרך כלל נפגעים הם המפרקים כי עיקר הפעילות שלנו נעשות דרכם. פציעות ספורט יכולות להיות מגוונות מאוד ובחומרה שונה. בדרך כלל הרקמות שנפגעות הן: סחוסים,רצועות,גידים,נוזלים במפרקים,שחיקת עצמות,שברים,קרעים מלאים או חלקיים ומתיחות שרירים. ברפואה מערבית הטיפולים הם ממנוחה מתמשכת,פיזיותרפיה,תרופות נגד כאבים ונוגדי דלקת ועד ניתוחים.

ברפואה סינית, השאלה שנשאלת למה נגרם הנזק לריקמה או לאזור משום שלא כל אדם שעוסק בפעילות ספורטיבית נפצע או שנגרם נזק,התשובה בדרך כלל תהיה בעיה מכנית כמו נפילה שגרמה לטראומה לריקמה ולפציעה או שחיקת צ'י וחולשה של הגוף ואו אזור ספציפי שנחלש עקב הפעילות הספורטיבית. מתוך ניסיוני, בטיפול בספורטאים שורש הבעיה היא אנרגטית מאשר פיסיולוגית. הסינים מאמינים שבני אדם צריכים לווסת את פעילותם ולהיות קשובים לגוף ולנפש ולהתאים את אורח החיים שלהם לגיל,אורח חיים ועונות השנה כאשר ישנה פעילות אינטנסיבית מידי והאדם פחות קשוב לעצמו כך לאט לאט הצ'י של הגוף ואו אזור מסוים נחלש וכך נגרמת פציעת ספורט. אבחון מדויק שמתבצע בקליניקה יענה על סיבת הפציעה והדינמיקה שהובילה לאותה פציעה. אופן הטיפול יתבצע על ידי דיקור,צמחי מרפא סיניים,טווינה חימום או קירור המקום לפי האבחון כמו כן תרגילים מיוחדים לתרגול יום יומי בבית וכלים טיפוליים שונים שמתבצעים בקליניקה.

גאוט

צינית או שיגדון בעברית,מחלה שמאופיינת בהתקפי כאב חוזרים ונשנים במפרקים שונים,יכול להתחיל באזור הבוהן בכף הרגל,כתוצאה ממשקעים של מלח נתרן של חומצת שתן. הם מצטברים במפרקים בעקבות רמה גבוהה מהתקין של חומצת השתן בדם (היפראורמציה),הכליות אינן מצליחות להיפתר מחומצת השתן והוצאתה מהגוף דרך השתן. החומצה יכולה להיווצר מפירוק תאים בגוף וביצירת תאים חדשים סיבה נוספת יכולה להיות עקב מחסור תורשתי באנזים ואף מסרטן שקצב בניה ופירוק התאים גדל משמעותית ואף ממחלות כליות שונות. ברפואה מערבית אבחון המחלה יכול להיות על ידי בדיקת דם פשוטה או על ידי בחינת נוזל מהמפרק הכואב ודרך מיקרוסקופ לראות גבישי חד נתרן בנוזל.

ברפואה הסינית הסיבות להיווצרות גאוט אינן שנות ומגוונות ומתבססות על התבוננות ותצפיות של אופן המחלה אצל בני אדם. אבחון ייתן מבט על הדינמיקה שהביאה להתפרצות המחלה. מטרת הטיפול תהיה להפחית את רמת הכאב בכל הכלים הטיפוליים ברפואה סינית,אנשים שסובלים מהתקפי כאב כתוצאה מגאוט מציינים שהכאבים מאוד חזקים חדים ובלתי נסבלים ביום ובלילה לכן הפחתת הכאב זו מטרה ראשית של הטיפול ואופן הטיפול יהיה בכל הכלים הטיפוליים בקליניקה. מניסיוני אפשר להפחית את רמת הכאב ואת תכיפות ההתקפות בצורה יעילה וטובה כך שהמטופל בקליניקה יוכל להמשיך את חייו בצורה שקטה וטובה בנוסף להפחתת הכאב הטיפול יכלול גם טיפול מערכתי כדי למנוע כאבים בהמשך.

מגרנות-כאבי ראש

כאבי ראש הינם שכיחים מאוד באוכלוסיה סיבות לכאבי ראש יכולות להיות בעיות עיניים,סינוסים סתומים,גרון כואב,חוסר שתייה וסיבות אחרות לא ידועות. כאבי ראש יכולים להיות בכל הראש,בצד אחד,שני צדדים,בעורף ובמצח.

כאבי ראש ממיגרנות הוא כאב ראש חזק מאוד הכאב יכול להתחיל בצורה פתאומית בכל אזור בראש בכ-20% מהסובלים ממיגרנות ישנם תופעות קדם התקפיים כגון: תאורה וריצוד בראיה,אובדן תיאבון,בחילות,שינוי טעם בפה ודיכאון. מיגרנות יכולות להיות בכל הגילאים אך לרוב מתחילים בגיל 10-30,נשים סובלות יותר מכאבי ראש של מיגרנות מתגברות. ההתקפים יכולים להיות בתכיפות של ימים ועד שנים. סיבות ברפואה מערבית מראים על היווצרות של כלי דם לראש שהסיבה לכך לא ידועה,תאוריות נוספות מראות קשר של יונים חיוביים ושליליים ואי איזון חשמלי לפני ובזמן התקף המיגרנה.

ברפואה סינית ישנם אבחנות מבדלות בין סוגי כאבי הראש ומיקומם בראש אשר יכולות להצביע על דינמיקה שונה בין מטופל למטופל. בקליניקה אני עושה אבחון מדויק למקור הבעיה וההקשרים להתקפות המיגרנה ולתכיפותם. מטרת הטיפול להפסיק את התקפות המיגרנה ולהוריד את תכיפות כאבי הראש ממיגרנות. אופן הטיפול על ידי דיקור צמחי מרפא טווינה שינויי תזונה יחד עם המטופל ותרגילים שונים בבית. מתוך ניסיוני, הטיפול יעילים ועוזרים מאוד להורדת הכאבים ואף להפסיק את המיגרנות ולמנוע התקפיים מחודשים.

אל תעבירו יום נוסף עם תחושת כאב או חוסר נוחות!

הרגישו בנוח ליצור איתי קשר בכל דילמה ושאלה הנוגעת למצבכם הבריאותי
קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל