חייגו עכשיו :  054-649-4270

חניה חינם בשפע

השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקםכאב ראש במצח

כאבי ראש מחולקים ל 14 קטגוריות שונות ולאיזורים שונים בראש ולהם מספר סיבות שונות. ארגון הבריאות העולמי מיקם כאבי ראש במקום העשירי במחלות וסימפטומים הגורמים למוגבלות וירידה באורח החיים.60% לערך מכלל האוכלוסייה סובלים או סבלו מכאבי ראש בעוצמות משתנות ואף מגרנות ( ראה מאמר על "מגרנות" באתר האינטרנט).

כאבי ראש במצח נפוצים ושכיחים מאוד באוכלוסיה, הם יכולים להיות חזקים מאוד ולפעמים המומים ונמצאים ברקע לאורך היום, יכולות להיות זמנים ותקופות שכאבי הראש נעלמים.

ישנן מספר סיבות שיכולות לגרום לכאבי ראש במצח:

  • סינוסיטיס: מחלה נפוצה ושכיחה מאוד באוכלוסיה ( ראה מאמר על "סינוסיטיס" באתר האינטרנט ) יש לעשות הבדלה בין סינוסיטיס אקוטי לבין סינוסיטיס כרוני,ישנן סיבות רבות להתפתחות סינוסיטיס אקוטי וכרוני,סינוסיטיס יכול לגרום לכאבי ראש במצח חזקים מאוד והמומים מישום שהסינוסים נמצאים בקדמת הפנים והם יכולים ליצור לחץ בגולגולת דבר שיכול לגרום לכאבי ראש כאלה.כמו כן הסינוסים הם מצע של חידקים ווירוסים דבר שיכול להחליש את מערכת החיסון דבר שיכול לגרום לכאבי ראש כאלה.
  • שיניים: דלקות חוזרות ונשנות של החניכיים וכן בקרבת " השורשים " העצבים שעוברים בשיניים וכן כאבי שיניים שלא מטופלים לאורך זמן.עצבי השיניים מתחברים לעצבים הקארניאליים ( עצבים שיוצאים מגזע המוח ) יכולים לגרום לכאבי ראש חזקים במצח מישום שחלל הפה הוא בקרבת המצח דבר שגורם ללחצים גדולים בראש.כמו כן חלל הפה מעוצבב על ידי עצב שנקרא tmj ( העצב הטג'ינאלי) עצב זה מעצבב את איזור הלסת,חלק מהאוזן ולחכיים ואיזור המצח,דלקות יכול לגרות את העצב ולגרום לאבים ולמיחושים באזורים הללו.
  • נפילה וזעוזע מוח ותאונות דרכים: כתוצאה ממכה חזקה שנגרמה מתאונה יכולות לגרום לכאבי ראש במצח אף שנים רבות אחרי התאונה.אנשים רבים לא מקשרים בין תאונה שהייתה לפני כמה שנים לבין הופעת כאבי הראש במצח, הכאבים יכולים להיות מוחרפים בקור או חום ובימים עם רוחות חזקות ואף בתנוחות ועמידה ממושכת.כאבי הראש יכולים להיות ארוכים עזים או המומים.
  • קור או חום: בדרך כלל מאפיין כתוצאה מדלקות ובעיה של עצבוב באיזור הפנים דבר שגורם לגירוי ממושך של איזורים פגועים.יכול לאפיין סינוסיטיס ואף בעיות שיניים וחניכיים.
  • חוסר בנוזלים: ישנם אנשים שמסיבות שונות שוכחים לשתות מספיק מים במהלך היום והם בדרך כלל בדרגת התייבשות גורם זה שלפעמים לא שמים דגש עליו יכול להיות מאופין בכאבי ראש במצח ואף לחולשה ועייפות של הגוף.מלווה לפעמים בכאבי בטן ושינויים בהרגלי היציאות.
  • תרופות: ישנן תרופות שלוקחים אותן לאורך זמן למחלות שונות יכולות לגרום לכאבי ראש במצח וסחרחורות.

טיפול בכאב ראש במצח

בקליניקה עם אבחון מדויק על ידי תשאול התבוננות, דופק סיני ובדיקת הלשון מגיעים לשורש הבעיה ואיתה פתרון לכאבי ראש. מניסיוני הקליני אפשר לראות הטבה וסיום תדירות ועוצמת  כאבי הראש.

טיפול בכאבי ראש מתבצע על ידי דיקור סיני מסורתי,יחד עם צמחי מרפא סיניים,רפואה אוריקולארית ( רפואת אוזן ) וטווינה,לפי הצורך ויחד עם המטופל אפשר לבצע  שינויים בתזונה.

בזמן יחסים קצר אפשר לראות שינויים משמעותיים בתדירות ועוצמת כאבי הראש.

אל תעבירו יום נוסף עם תחושת כאב או חוסר נוחות!

הרגישו בנוח ליצור איתי קשר בכל דילמה ושאלה הנוגעת למצבכם הבריאותי
עוד בנושא

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל