חייגו עכשיו :  054-649-4270

חניה חינם בשפע

השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקםטפילים-זיהום מטיילים

טפיל הינו גוף חי אשר מתאכסן בגופנו וגורם לסימפטומים ובעיות שונות. בארץ, נפוצים בייחוד אמבה,פלסידיום טוקופלסמה וגיארדיה למביליה. כמו כן, קיימים טפילים שונים נוספים למשל: תולעי מחט,תולעים עגולות,תולעי קרס ותולעי סרט. הופעתם של טפילים קשורות לחוסר היגיינה,הדבקה מאדם או ממזון כמו בשר ומים.

התסמינים יכולים להיות עייפות כרונית,כאבי בטן חזקים,עוויתות,צרבות, חוסר תיאבון,שלשולים ועצירויות,חוסרים של מינרלים וויטמינים,אנמיה(חוסר דם),חום סיסטמי נמוך,כאבי שרירים וכדומה.

מטיילים שחזרו בדרך כלל מהמזרח הרחוק,דרום אמריקה ואפריקה, יכולים לסבול מתופעות אלה במהלך הטיול ואף זמן רב אחרי כאשר הם חזרו לארץ התסמינים יכולים להופיע שנים אחרי החזרו לארץ.

שני טפילים שכיחים הם:

  • אנטאבה היסטוליקה – גורם לאמביאזיס-שהוא זיהום בדרך כלל במעי הגס והכבד שנגרם על ידי אכילת מזון או שתיית מים לא מטוהרים יכולים להתפתח סימנים בין 10-30 שימים מזמן ההדבקה 
  • ג'יארדיה-גורם לג'יארדיזיס – שהוא שלשול מימי וכרוני,ריר בצואה ואף דם,בחילות הקאות כאבים ברום הבטן וגזים מרובים הסימנים יכולים להופיע 1-2 שבועות מזמן ההדבקה הראשונית.

ברפואה הסינית, הנושא של טפילים מופיע בספרים עתיקים ומלבד סימנים הללו ישנם גם סימנים עדינים יותר כגון: שינוי בטעמים בפה,דביקות או יובש בפה,שינויים של הרגלי תזונה-אכילת מזונות וטעמים שלא אכלו לפני. כמו כן, הסינים מצאו תופעות נפשיות נוספות כגון: ערפול מחשבתי,שינויים במצבי הרוח,מחשבות אובססיביות על משהו מסוים שחוזרות על עצמן,שינויים התנהגותיים שונים,חוסר סובלנות,נרגנות ואף דיכאון.

מטרת הטיפול הינה להשמיד את הטפילים על ידי צמחי מרפא סיניים,דיקור,שינוי תזונתי יחד עם המטופל,הסדרת העיכול וירידה משמעותית בהתקפים השונים תוך שימוש בכלים טיפוליים נוספים שמתבצעים בקליניקה.

אל תעבירו יום נוסף עם תחושת כאב או חוסר נוחות!

הרגישו בנוח ליצור איתי קשר בכל דילמה ושאלה הנוגעת למצבכם הבריאותי
עוד בנושא

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל