חייגו עכשיו :  054-649-4270

חניה חינם בשפע

השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקםטיפול בדיכאון

כאשר אנו מדברים על דיכאון, חשוב להבין שמדובר על תחושה סובייקטיבית לחלוטין שכל אחד חווה אותה באופן שונה. תחושה של ריקנות, עצב, ולעיתים גם מלנכוליה שמשתלטת על הגוף עשויה לגרום לנו להסתגר בבית, לחוות חוסר תיאבון וחוסר רצון לעשות דבר. טיפול בדיכאון ניתן במקרים רבים על ידי רופא פסיכיאטר שיבדוק את המטופל וינפיק לו מרשם לתרופה כלשהי או לחילופין על ידי שיחות עם פסיכולוג שיקשיב לבעיות וישקף למטופל את המצב שבו הוא נתון. ליאור בלנק מטפל ברפואה סינית התמחה בבעיות רגשיות בסין ובעל ניסיון קליני מעל 10 שנים בטיפול בדיכאון מציעה טיפול יעיל וטבעי במצבים של דיכאון.

טיפול בדיכאון – כוחותיה של הרפואה הסינית

דיקור סיני ורפואה סינית בכלל מציעים שיטות רבות לטיפול במקרים של דיכאון. הרפואה הסינית מביאה עמה טיפול טבעי אשר לא מערב חומרים כימים או סוגים שונים של כדורים שבמקרים רבים יטשטשו את הרגשות או המודעות שלנו. אדם שמגיע לטיפול אצל מטפל ברפואה סינית יתושאל על ידו ויאובחן על ידי הקשבה לדופק, התבוננות בלשון,שאלות נוספות והקשבה רבה לצרכיו של המטופל.

שיטות הטיפול הטבעיות

על ידי אבחון מדויק יכול המטפל להבין מה גורם למטופל להיות במצבו הרגשי ומה עוצר אותו מלהתקדם. המטפל המנוסה ידע מה נחוץ למטופל בכדי לצאת ממצבו ולהצליח לשמר מצב מנטאלי למשך תקופה ארוכה:

  • דיקור סיני הוא אחת השיטות המועילות עבור טיפול בדיכאון. המטפל יבחר מספר נקודות (כ-5 במספרן) והטיפול יחל להשפיע באופן מידי. הדיקור ישפיע לאורך זמן ויסייע מאוד בשמירה על מצב רוח חיובי, שינה איכותית יותר, תקשורת עם הסביבה וגם כאבים שונים.
  • טווינה – זהו טיפול באמצעות מגע. המטפל מבצע למטופל מעין עיסוי, תוך שהוא לוחץ על הנקודות הבעייתיות שיצאו מכלל איזון.
  • צמחי מרפא סיניים ושילוב יחד עם דיקור סיני.לכל צמח יש אנרגיה מסוימת ובאבחנה מדויקת ליאור בקליניקה מתאים הרכב של צמחים אשר מסיע מאוד להרגשה טובה יותר ויכולת לתפקד במהלך היום בצורה קלה וטובה יותר.

ואיך זה משפיע?

את ההשפעה המשמעותית ביותר ניתן לחוש בטווח של שלושת המפגשים הראשונים. על פי המצב ניתן להמשיך ולקבל טיפולים אחד עד שניים בשבוע לתקופה מסוימת עד לייצוב של המצב. בהמשך אפשר יהיה להגיע לטיפול גם אחת שבוע או שבועיים על פי הצורך. מי שסובל מתסמינים של דיכאון, חוסר תיאבון, בעיות שינה וכדומה מוזמן להגיע לייעוץ וטיפול שישנה את חייו ויקנה לו תחושת שחרור, רגיעה ומצב רוח טוב.

טיפול בדיכאון עמוק

דיכאון עמוק זו מחלה שיכולה להופיע בכל גיל ובכל עת,ישנם מחקרים מצביעים שכ 10% מהאוכלוסיה סובלת מדיכאון ויש אומרים שהרבה יותר מכך.דיכאון יכול להיות לזמן קצר של מספר שבועות עד שנים רבות ומאופין בתנודות רגשיות רבות מכעס לעצב ומשמחה לחרדות.

בפסיכולוגיה  ישנה חלוקה בין דיכאון מינורי לדיכאון מג'ורי כאשר ההבדלים העיקרים הם בתסמינים השונים, ביכולת לתקשר עם הסביבה, בקשת הרגשות ובעוצמתן.כאשר ישנם בדרך כלל סימפטומים כלליים דומים כגון:

עצבות, הסתגרות, תחושה של חוסר אונים, מתח רב, חרדות, המנעות מחברה ויציאה מחוץ לבית, חרדות, קוצר נשימה, הזעות, נדודי שינה, מחשבות יתר שחוזרות על עצמן, מחשבות אובדניות וביקורת עצמית גדולה בדרך כלל שלילית.

ברפואה הסינית יש דגש גדול הן למצב הפיסי והן למצב הנפשי רגשי ואף הרוחני של האדם, הסינים זיהו כבר לפני אלפי שנים שהגוף הפיסי והן החלק הנפשי שלנו זו אותה המערכת שאחת משפיעה על השניה אך ההתבטאויות שונות כאשר רגשות, תחושות, מחשבות בעוצמה חזקה לאורך זמן יכולות להשפיע על הגוף הפיסי שלנו (דבר שידוע ברפואה מערבית) וכן בעיות פיסיולוגיות ומחלות שונות בניהן כאבים יכולים להשפיע עלינו פיסית.

טיפול בדיכאון עמוק יתחלק לכמה מישורי טיפול:

  • הקשבה לבעיות ומצוקות האדם ודגש על הבנה ולמידה חדשה לאורח חיים בריא יותר.
  • תרגילים מנטאלים שיגרמו לשקט נפשי וירידה בעוצמת הרגשות והתחושות והן להטבה חיובית מחשבתית.
  • תרגילים פיסיים ושינוי הרגלי חיים לפי יכולת האדם.לפעמים להכריח את עצמנו לעשות בהכרח יכול להביא לשינוי נפשי.הליכה, ספורט, שינוי תזונתי, שיחות (לאו דווקא פסיכולוג)
  • לפעמים תוך כדי הטיפול אפשר לקחת תרופות מערביות נגד דיכאון ועם הטיפול ובשיתוף רופא המשפחה או הפסיכיאטר/ פסיכולוג להפחית את המינונים של התרופות ובפיקוח צמוד.
  • דיקור סיני מסורתי יחד עם רפואה אוריקולרית (רפואת אוזן) בשילוב עם צמחי מרפא סיניים וטווינה

 

בקליניקה אחרי אבחון מדויק לגורמים שהביאו לדיכאון עמוק ןהסימפטומים השונים  יחד בדיקור סיני מסורתי  ורפואה אוריקולרית (רפואת אוזן), תזונה נכונה יותר, צמחי מרפא סיניים וטווינה ובמקביל "שיעורי בית" שהמטופל יכול לבצע אותן בהסכמה יכולים לראות שינויים מהירים ומשמעותיים בטיפול בדיכאון עמוק.

מניסיוני הקליני שילוב של כל מישורי הטיפול השונים במקביל יחד עם הקשבה לאדם ולמצוקותיו בזמן מהיר אפשר לצאת מדיכאון ולהרגיש הרבה יותר טוב ולהוריד את עוצמת הרגשות והתחושות השונות ולגרום לשקט נפשי וכן להגביר את המוטיבציה ולהפחית משמעותית את קשת הרגשות והמחשבות השליליים.

אל תעבירו יום נוסף עם תחושת כאב או חוסר נוחות!

הרגישו בנוח ליצור איתי קשר בכל דילמה ושאלה הנוגעת למצבכם הבריאותי
עוד בנושא

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל