חייגו עכשיו :  054-649-4270

חניה חינם בשפע

השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקםטיפול בדורבן

אין אנו מדברים על החיה החביבה אשר מתגוררת ביערות וניזונה מפירות שונים. דורבן העקב מתבטא בכאבים חדים באזור כף הרגל והעקב. הסיבה לכך היא בדרך כלל דלקת מקומית שמתפתחת ברצועה שעוברת בכף הרגל ומקשרת לאצבעות זו דלקת של הרצועה הפלנטרית שבעצם מחזיקה את עצמות כף הרגל וכן דורבן בעקב אשר נגרם מגדילה לא מבוקרת של עצם העקב אשר לוחץ על חיבור הרצועה לעק. טיפול בדורבן מגיע בדרך כלל לאחר שנעשתה מתיחת יתר של הרצועה הנ"ל כתוצאה ממאמץ מתמשך או טראומה. הקרעים שנגרמים נרפאים, אך במהלך הריפוי שלהם נוצרת לעיתים דלקת באזור העקב. דלקת זו מביאה לגדילה של בליטת עצם שנקראת דורבן. ליאור בלנק הוא מטפל ברפואה סינית וישמח לסייע בייעוץ, טיפול והדרכה המסייע גם במקרים של דורבן בעקב ודלקות של כף הרגל עצמה שמלווה בכאב חזק בכל דריכה  על הרגל.

טיפול בדורבן – איך נדע שמדובר בדורבן

הכאבים בעקבות הופעה של דורבן העקב נובעים בדרך כלל מחלקה התחתון של כף הרגל בסמוך לעקב. נחוש בהם במקרים רבים לאחר מנוחה ממושכת או בזמן שאנו קמים מן המיטה בבוקר. לאחר הליכה או פעילות של הרגל שוככים הכאבים, אך הם עשויים להתחדש כאשר נשב או ננוח. ניתן להתגבר על כאבי דורבן גם ללא טיפול והוא חולף לעיתים לאחר כשנה. הצד שני ההתמודדות על הכאב עשויה להיות מתסכלת.

הגורמים לתופעה

על פי נתוני קופות החולים, כ10% מתוך כלל האוכלוסייה סובלים מבעיית דורבן העקב.  את הסיבה לא תמיד ניתן לאבחן אך ישנם כמה גורמים שעשויים לגרום לה:

  • עמידה ממושכת
  • משקל עודף
  • פעילות גופנית בלתי מבוקרת ומאומצת מידי
  • שימוש בנעליים לא מתאימות
  • גיל
  • הצטרפות לתחום פעילות חדש
  • התכווצות של שרירי התאומים

מטפלים בדורבן בעזרת דיקור סיני

כאשר מגיעים לטיפול בדיקור סיני המטרה הינה להגיע את שורש הבעיה וזאת כדי למנוע את החזרה של הכאבים. כל מטפל יתחיל בסדרת שאלות כלליות אודות אורח חייו של המטופל, אבחון על ידי בדיקת דופק, סוג הנעליים שבהן משתמש המטופל ועוד. המידע הזה יוביל את המטפל להבנה לעומק של הבעיה ולנקיטת האמצעית המתאימים לטיפול בה.

לדוגמה, על ידי בדיקה של הנעליים ניתן לראות שפשופים שונים אשר מעידים על אופן הצעידה וההליכה של המטופל. גם חוסר איזון באזור הגב עלול להביא לכאבי דורבן ולחץ בעקבים. אפשר לעזור בהקלה  על ידי הרמת הרגליים, מנוחה, מתיחות מבוקרות וביצוע אמבטיות חמות לכף הרגל.

אל תעבירו יום נוסף עם תחושת כאב או חוסר נוחות!

הרגישו בנוח ליצור איתי קשר בכל דילמה ושאלה הנוגעת למצבכם הבריאותי
עוד בנושא

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל