חייגו עכשיו :  054-649-4270

חניה חינם בשפע

השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקםPH-חומציות/בסיסיות בגופנו

מדד החומציות/בסיסיות בגופנו נקרא PH (H=יסוד מימן,P=power,חוזק או potential פוטנציאלי) ככל שערך ה-PH גבוה יותר הוא רווי בחמצן והוא מיצג בסיס וככל שה-PH נמוך יש יותר מימן והוא מייצג חומצה. החומציות והבסיסיות בגופנו מקורו מהמזון שאנו אוכלים ובפירוקו אך גם מבעיות פנימיות שנוצרות ויכולות להשפיע על עליה או ירידה ב-PH כמו ייצור הורמונים,אנזימים, מינרלים וויטמינים שמשפיעים על פירוק ועיכול המזון וספיגתו ברקמות השונות. לרוב, הבעיות שנוצרות הן מהמזון. רוב המזון שאנו אוכלים הוא יותר חומצי (PH נמוך) וההתמודדות של הגוף היא לסתור את החומציות יתר שנוצרת בגוף שנקראת חמצת. מזונות שמגיל קטן הורגלנו לאכול אותם כמו: חלב ומוצריו (ראה מאמר על חלב ברפואה הסינית), בשר ועוף (ראה מאמר על בשר ברפואה הסינית), מזון מתועש ומעובד, שילובים של מזונות שיוצרים יותר חומציות מול שילובים אחרים שיוצרים יותר בסיסיות וכדומה.

כשאנו אוכלים מזון שחומצי לנו הגוף חייב לסתור את החומציות יתר המשאב הכי גדול בגוף ליצור סביבה בסיסית ולסתור את החומציות הוא סידן. כשאנחנו אוכלים לאורך זמן מזונות שהם יוצרים חומציות, הגוף מפרק סידן מהעצמות לפלזמת הדם ויוצר ברקמות השונות סביבה יותר בסיסית. כמו כן, הקיבה בתהליך פירוק האוכל משתמשת בחומצה חזקה מאוד, אך הקיבה לא נפגעת משום שהחומר שסותר את חומצת המלח החזקה בקיבה נקרא ביקרבונט, שהוא חומר עשיר בסידן (ישנם תהליכים נוספים שמגנים על הקיבה, אך הביקרבונט הוא החומר הראשוני והחשוב ביותר). עליה בחומציות בגוף מקורה מחלבונים מהחי, סוכרים,תצרוכת גדולה במזון עשיר בזרחן, מאכלים עשירים בברזל, הורמונים כמו PTH (הורמון שמופרש מיותרת בלוטת התריס מגביר ספיגת סידן בכליות והחזרתו לדם והעצמות), קלציטונין (הורמון שמעכב ספיגת סידן בעצמות כאשר רמות הסידן גבוהות בדם), עודף מלחים ונתרן באוכל.

ברפואה הסינית אין מושג של חומציות/בסיסיות אלא יותר חום או קור והכוונה לאו דווקא לטמפרטורה אלא יותר לתופעות שמייצגות חום או קור. למשל: אודם, התפשטות לפלג גוף עליון מצביעות על חום ואילו חיוורון, עייפות, תחושת קור בפלג גוף תחתון מצביעות על קור. חום ברפואה הסינית יכול להראות על חומציות יתר. אם האבחון הסיני מראה זאת וקור יכול להראות על בסיסיות יתר. אם האבחון הסיני מראה זאת, הרפואה הסינית אינה מבדילה בין הגוף הפיסי לבין הנפש ולכן עייפות נפשית, ערפול מחשבתי, דיכאון, חוסר במחשבה בהירה, חוסר סבלנות וסובלנות יכולים להראות על חומציות יתר בגוף. לכן, בניית תפריט לפי העקרונות של התזונה הסינית המסורתית יכולה להוריד בצורה משמעותית את הסימפטומים הפיסיים והנפשיים וכן גם לאזן מחדש בין קור לחום בגופנו.

בספר "הקיסר הצהוב" (ספר בן 3000 שנים ויותר) ששרד וכולו מספר על הרפואה הסינית ועקרונותיה. הספר מחולק לשאלות ותשובות בין הקיסר הצהוב (חואנג די) לבין רופא הקיסר (צ'י בו). רופא הקיסר באחת התשובות מציין ש"שורש עשרת אלפים המחלות הוא בתזונה", כלומר תזונה מאוזנת לאקלים ולעונות השנה, מותאמת לגיל ולאורח חייו של האדם יכולה לפתור את מרבית אם לא את כל המחלות הפיסיות והנפשיות ולמנוע התפרצות של מחלות. התאמה אישית של תפריט תזונה לפי העקרונות של התזונה הסינית המסורתית יחד עם דיקור סיני, צמחי מרפא סינים וטווינה יכולים לפתור את מרבית הסימפטומים והמחלות הפיסיות והנפשיות וכן גם ליצור איזון מחדש.

חומציות יתר בגוף ולאורך זמן מגבירה התרבות של חיידקים ווירוסים, משום שהם מתרבים בסביבה חומצית וכן הגברת דלקות ותגובות דלקתיות בגוף, דבר שמביא לעליה בסף הכאב ותחושות שונות של כאבים ומיחושים שונים הן במפרקים והן בשרירים. כמו כן, לירידה בתנגודת הגוף בחורף ובהפרעה במערכת החיסון כמו כן להגברת אלרגיות ואי שקט של הגוף.

רשימה חלקית של מחלות שיכולות להיווצר מעודף חומציות בגוף:

יתר לחץ דם, עייפות וחולשה כרוניים, דיכאון וחרדות, כאבים כלליים וכאבי מפרקים, מחלות עיכול כרוניות ודלקות מעיים (קרוהן ואולסרטיב קוליטיס) ,כאבי ראש וסחרחורות, הצטננויות חוזרות ונשנות, היפראקטיביות, מחלות אוטואימיוניות וכדומה.

אל תעבירו יום נוסף עם תחושת כאב או חוסר נוחות!

הרגישו בנוח ליצור איתי קשר בכל דילמה ושאלה הנוגעת למצבכם הבריאותי
עוד בנושא

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל