חייגו עכשיו :  054-649-4270

חניה חינם בשפע

השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקםהסתיידות בכתף

הסתיידות בכתף לרוב הינה תהליך כרוני כאשר הגוף מייצר משקעי סידן במפרק הכתף בעיקר בגידים שעוטפים את מפרק הכתף. ישנם שני סוגי הסתיידויות בכתף:

  • הסתיידות דגרנטיבית: נגרמת משימוש רב ומתמשכת של מפרק הכתף כאשר עם הזמן ישנה פחות הספקת דם למפרק ולרקמות הרכות מסביב לכתף, כתוצאה מכך הגידים מסביב לכתף נפגעים ונוצרת דלקת ויצירת משקעי סידן בגידים בכתף.
  • הסתיידות פעילה: נגרם משינויים ופגיעה בגידים שעוטפים את הכתף לפעמים מסיבה לא ברורה אך לפעמים ממתיחה של הגידים, תאונות, נפילות ואף תנועה לא נכונה וחזקה של הכתף. כתוצאה מכך נגרמת דלקת והסתיידות של הגידים והרקמות הרכות מסביב למפרק. הכאב בדרך כלל עז וחזק, לאחר זמן שיכול לקחת מחודשים עד שנה ויותר כאשר הגוף מפרק וסופג את משקעי הסידן שגורמים להסתיידות ובמקום צומחת רקמה בריאה.

ישנם גורמים שונים שיוצרים להסתיידות כאשר הגורם השכיח ביותר היא דלקת מתמשכת שהיא חומצית ואילו הגוף גורם למשקעי סידן במקום הדלקת כדי לסתור את הדלקת, סידן הוא בסיסי וסותר חומציות ודלקות בגוף ובמפרקים בייחוד. סיבות נוספות להסתיידות בכתף יכולה להיגרם מטראומה לאיזור, תנועה לא נכונה, עומס יתר על מפרק הכתף והרקמות הרכות, חולשה של הגידים והשרירים בכתף וכן בשנים האחרונות מחקרים מראים שהסתיידות יכולה להיות תורשתית כאשר אחד מבני המשפחה הקרובים סובלים או סבלו מהסתיידות, הגוף יכול ליצור מעצמו משקעי סידן ללא סיבה ידועה.

הסימפטומים להסתיידות בכתף הם כאבים עזים או כאבים שמשתנים מחילופי עונות שנה ומגבלת תנועה קבועה או חלקית של הכתף לפעמים הכאבים ומגבלת התנועה מוקלת וטווח התנועה גדל בתנועה או במנוחה. לפעמים ישנה משיכה או הקרנה לכיוון הצוואר או לאורך היד.

הכאבים מוחרפים בדרך כלל בלילה ובשינה דבר שמביא לעייפות גדולה וחולשה ואף משפיע מבחינה נפשית. מגבלת התנועה מוחרפת בייחוד בבוקר מישום שהמפרק פחות פעיל וזרימת הדם איטית וחלשה יותר.

ברפואה הסינית ישנן מספר סיבות שיכולות להביא לכאבים ולהיווצרות הסתיידות בכתף, ישנם מספר מרידיאנים ( ערוצי אנרגיה שזורם בהם צ'י ) שנפגעים באיזור הכתף ויוצרים תקיעות אנרגטית ולחוסר תנועת צ'י באיזור.

בקליניקה האבחון מתבצע על ידי התבוננות באיזור, תשאול והבנה לגורמים שהביאו לדלקת בכתף ולהסתיידות בכתף, לפעמים מקור הבעיה שונה והכאבים ומגבלת תנועה נגרמים מסיבות שונות והקשרים שונים של ערוצי האנרגיה ( מרידיאנים ) בגוף.

בקליניקה הטיפול הינו משולב של דיקור סיני מסורתי יחד עם רפואה אוריקולרית ( רפואת אוזן ) טווינה ( פיזיותרפיה סינית ), תרגילים מיוחדים ומתיחות מיוחדות בבית.

לעיון נוסף ראה " כאבים בכתף", " כתף קפואה" באתר.

אל תעבירו יום נוסף עם תחושת כאב או חוסר נוחות!

הרגישו בנוח ליצור איתי קשר בכל דילמה ושאלה הנוגעת למצבכם הבריאותי
עוד בנושא

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל