חייגו עכשיו :  054-649-4270

חניה חינם בשפע

השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקםדלקת מעי גס

דלקת מעי גס יכולה להיווצר מזיהומים שונים כתוצאה הווירוסים וחיידקים בעיקר מאוכל ואף מהיגיינה לקויה למשל במסעדות. יש לעשות הבחנה מבדלת בין דלקת מעי גס אקוטית שלרוב תיצור כאבים חזקים ושלשולים חריפים לבין דלקת מעי גס כרונית שכוללת בתוכה מספר מחלות כגון: קרוהן, קוליטיס, מחלות אוטואימיוניות שונות שיכולות לפגוע במעי הגס ואף צליאק.

מצבים אקוטיים יכולות להיות למספר שעות ואף למספר שבועות לרוב מצריך מנוחה ואנטיביוטיקה אם המצב מחמיר אך מה שחשוב להבין שאחרי שהדלקת מסתיימת לא בהכרח הגוף יחזור מהר לתפקוד רגיל ומיטבי אלא לרוב תמשיך להיות נפיחות בבטן,שלשולים קלים או אי הסדרה של הצואה ואף בחילות והקאות המלוות בחולשה. מצב כזה מצביע על חוסר איזון ומצריך טיפולים לאחר סיום הדלקת במעי הגס כדי להחזיר את האיזון כמה שיותר מהר לגוף.

דלקות מעי גס כרוניות יכולות להגרם מסיבות שונות,לרוב בבדיקות שונות לא מגלים ממצאים חד משמעיים לתופעות הללו של דלקות חוזרות ונשנות שיכולות להיות מתפשטות על כל המעי או בחלקים מהמעי הגס.דלקות חוזרות ונשנות שנמשכות לזמנים ארוכים ישנם סימפטומים שמחולקים לדלקת עצמה שיוצרת שלשולים כרוניים,כאבים חזקים או חלשים,חוסר נוחות,שלשולים לאורך זמן או לפרקים,תחושת חוסר התרוקנות צואה (טנזמוס),ריר ודם שיוצא יחד עם הצואה,גזים ואף עצירויות.

קבוצה נוספת של סימפטומים קשורים לחוסר ספיגה של אבות המזון ומינרלים וויטמינים לרוב יהיו בחסרים בגוף

כתוצאה מכך יווצרו סימפטומים של חולשה ועייפות,נפיחות בבטן הן מהדלקת עמה והן מחוסרים בגוף,אנמיה של 12B, אנמיה של דם,בעיות עוריות ואלרגיות,הצטנניות חוזרות ונשנות,נרגנות ועצבנות ואף דיכאון וחרדות,כאבי ראש ומסוח מחשבתי כמו ערפל מחשבתי וחוסר בהירות מחשבתית,דפיקות לב מואצות וטונוס שריר גבוה וירידה במשקל.

מושג חדש שקיים היום ברפואה המערבית נקרא: DYSFUNCTION BARRIER GUT או מעי דליף כפי שהמושג קיים אצל נטורופתים.תיאוריה מענינת שמדברת על כך שהמעיים שלנו ובייחוד המעי הגס אינו צינור אטום עד לפי הטבעת אלא מישום שהוא בנוי מרקמות שונות וממרווח בין תאי שמצטמצם ומתרחב המעיים יכולות להיות דליפים על ידי מולקולות מהמזון ואף אטומים שונים שיוצאים מהמעיים לדם לאורך המעיים  והגוף מזהה את אותם חומרים כגורם זר על ידי מערכת החיסון שיוצרת תגובה דלקתית בייחוד במעי הגס בכולו או במקטעים שונים לאורכו.תאוריה זו יכולה להסביר מחלות אוטואימיוניות שונות שפוגעות באיברים שונים ובמערכות שונות בגוף בצורה כללית למשל זאבת (לופוס).

ברפואה סינית מסורתית באבחון סיני מדויק אפשר להבין את הדינמיקה של המחלה הן ברמה הפיסית והן ברמה הנפשית.

אופן הטיפול יהיה דיקור סיני מסורתי בשילוב צמחי מרפא סיניים על ידי הרכבי צמחים (פורמולה אישית ייעודית) ואף לחיצות מסוימות באזור הבטן כמו כן "שעורי בית" מנטליים לשיפור היכולת להתמודד עם החולי וכן לשיפור נפשי ורגשי,במידה ואפשר וצריך שינויים תזונתיים יחד עם המטופל בצורה שהמטופל יוכל לבצע את השינוי בצורה קלה וכמה שיותר חלקה יחד עם דגש על אורח חיו והשתלבות התזונה בחיי היום יום.

אל תעבירו יום נוסף עם תחושת כאב או חוסר נוחות!

הרגישו בנוח ליצור איתי קשר בכל דילמה ושאלה הנוגעת למצבכם הבריאותי
עוד בנושא

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל