חייגו עכשיו :  054-649-4270

חניה חינם בשפע

השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקםדלקת גידים בכתף-rotator cuff supraspinatos impingement syndrom (RCS)

הכתף בנויה ממפרק הכתף מעצם ההומרוס שאליו מתחברת עצם השכמה (קלויקולה),אל המפרק עצמו מתחברים מספר שרירים, גידים ועצבים שיוצאים מאזור העורף ומעצבבים את הכתף ולאורך כף היד והאצבעות. כאשר נגרמת דלקת בגיד הסופר-ספינטוס שמחובר לשרירים פנימיים בכתף הכאבים והקושי בתנועה יוצר בערמת היד ובתנועה סיבובית כלפי מעלה הכאב יהיה מאופיין ככאב חזק כמו מכת חשמל  או ככאב עוקצני ומתח רב בהרמת היד.

ישנן מספר סיבות להופעת דלקת גידים בכתף:

1.ערמת משאות כבדים ותנועה לא נכונה של מפרק הכתף תגרום לתגובה דלקתית של הכתף והתפתחות דלקת גידים ושרירים פנימיים במפרק הכתף.לעיתים מאמץ גדול יכול לגרום לקרע חלקי של סיבי שרירים מסביב לכתף ואף קרע חלקי של הגידים בכתף דבר שילווה בכאבים עזים מאוד לאורך זמן.

2.פעילות ספורטיבית מאומצת של הכתף כמו טניס,גולף הרמת משקולות בחדר כושר וכן תנועות מאומצות שחוזרות על עצמן.דלקת בכתף שמקורה " בפציעות ספורט" (ראה ערך " פציעות ספורט").

3.פריקות חוזרות ונשנות של הכתף יכולים לגרום לדלקת גידים במפרק הכתף ודלקת שרירים בכתף.

4.היחלשות השרירים העוטפים את הכתף כתוצאה מגיל ממחלות שונות ואף מנטילת תרופות שגורמות להדלדלות השרירים בכתף דבר שמביא לשחיקת המפרק השרירים והיחלשות הגידים בכתף.

5.נפילה על אזור הכתף יכולה להתפתח לתגובה דלקתית של המפרק ואף לטראומה פיסיולוגית לכתף ולרקמות השונות באיזור הכתף.

6.יציבה לא נכונה יוצרת עומס על העורף ויכולה לגרום לנוקשות של האזור והתפתחות תגובה דלקתית של גידים ושרירים.

7.ישיבה בצורה לא נכונה לאורך זמן בסביבת עבודה בדרך כלל ליד מחשב יכולה לגרום לנוקשות של השכמות ואף הכתף עצמה לפעמים פציעות אלה יכולות להשפיע על כאבים עד פרק כף היד.ראה ערך "תסמונת התעלה הקארפלית",תסמונת המנערה הקוביתלית".

הטיפול בקליניקה יהיה על בסיס אבחון מדויק של מקור הבעיה תוך כדי שאלות מנחות להבנת סיבת הדלקת בכתף,הטיפול יתבצע על ידי טכניקות מיוחדות בדיקור סיני,עיסוי טווינה לאזור הכתף ואף שימוש בצמחי מרפא סיניים  כמו כן תרגילים מיוחדים לתרגול בבית להקלה וסיום הדלקת בכתף וכתוצאה מיכך סיום הכאבים.

מומלץ מאוד לטפל בדלקות בכתף הן שמקורה בגידים ושרירים משום שבדרך כלל היא חוזרת ואף הופכת להיות כרונית וקשה לטיפול ברפואה מערבית.

 

אל תעבירו יום נוסף עם תחושת כאב או חוסר נוחות!

הרגישו בנוח ליצור איתי קשר בכל דילמה ושאלה הנוגעת למצבכם הבריאותי
עוד בנושא

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל