חייגו עכשיו :  054-649-4270

חניה חינם בשפע

השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקםדיכאון גיל המעבר

דיכאון גיל המעבר יכול להיות בעיקר אצל נשים אך גם אצל גברים. נשים יחוו דיכאון או משבר נפשי בשכיחות גבוהה יותר מאשר גברים עקב השינויים ההורמונלים החדים יותר אצל נשים מאשר גברים. לפי הרפואה המערבית גיל המעבר מתחיל בערך בגיל 46-52 ויכול להימשך כשבע שנים.ישנן נשים שיחוו התחלה של גיל המעבר בגיל צעיר יותר ואף בגיל מבוגר יותר.

דיכאון גיל המעבר חל הן אצל גברים והן אצל נשים כתוצאה משינויים הורמונליים כאשר הורמון האסטרוגן יורד ואצל גברים בדרך כלל מהורמון הטסטוסטרון. הורמון האסטרוגן  הוא קבוצת הורמונים שמופרשים מהשחלות וגורם להתפתחות מינית אצל נשים, הורמון הטסטוסטרון מופרש מהאשכים וגורם להתפתחות מינית אצל גברים. ירידה של הורמון האסטרוגן גורם לשינויים חדים בייצור של נוירוטרנסמיטור (מוליך עצבי) סרוטנין במוח (ישנם סוגים שונים של סרוטונין), מחקרים רבים מראים שהסרוטונין משפיעה בצורה ישירה על מצב הרוח והשינה וכן בתהליכים בבעיות עיכול מישום שהוא מופיע גם בדפנות המעיים.הורמון הטסטוסטרון אחראי לחשק מיני וכן באנרגתיות אצל הגבר, אסטרוגן מיוצר גם אצל גברים בכמויות קטנות, טסטוסטרון מיוצר גם אצל נשים בכמויות קטנות.

כאשר בגיל המעבר ישנה ירידה חדה בהורמוני מין יכולים להופיע סימנים וסימפטומים שונים ( ראה מאמרים " גיל המעבר " ), שקשורים להיבט הנפשי והרגשי, נרגנות, כעס ועצבנות, חוסר סבלנות וסובלנות, רגשנות יתר שמביאה לבכי בלתי נשלט, חוסר בהירות מחשבתית, ירידה בחשק מיני, עייפות גדולה, גלי חום, עצבות ודיכאון.

הרפואה המערבית מגדירה  כסיבה עיקרית דיכאון גיל המעבר כשינויים הורמונליים חדים אצל הגבר והאישה, ברפואה סינית מסורתית הסימפטומים השונים של גיל המעבר הוא חוסר יין  ( ראה מאמרים " פילוסופיה סינית " לעיתים עם חוסר צ'י ודם ( אנרגית הגוף ) כלומר יין יוצר עוגן לאנרגיית הגוף ומשתתף בכל ייצור של חומר כמו ייצור דם, כאשר יין בחוסר נוצר מצב יחסי של חום חוסר כלומר היאנג שמחמם את הגוף גבוה יחסית ליין מישום שהוא מתכלה עם הזמן בגוף דבר שיכול ליצור תופעות של גלי חום, הזעות לא נשלטות, עייפות, עצבנות וחוסר סבלנות וסובלנות יחד עם עצבות ודיכאון, בשונה מום מלא שלמשל יהיה כל הזמן חום והזעות ולא לסירוגין כמו בגיל המעבר, ברקע יכולה להיות עייפות וחוסר חשק מיני. כאשר אין עוגן לצ'י ולנפש אז יכולים להרגיש יציאה מאיזון ושינויים רגשיים בתדירות ודחיפות משתנים.

איבחון סיני מסורתי ואיבחון אוריקולרי ( ראה " רפואה אוריקולרית " ), תשאול, התבוננות, דופק סיני וראית לשון ברפואה סינית מסורתית יכולים לתת הבנה לדינמיקה שקיימת הם יש יותר חסר אנרגתי  ( צי' )בגוף וברקע יש חסר יין או חסר יין עצמו ללא רקע של חסר צ'י ( חסר אנרגתי ).

הטיפול ברפואה סינית סינית יחד עם רפואה אוריקולרית, דיקור סיני מסורתי בשילוב של צמחי מרפא אפשר לייצב את הסימפטומים השונים ולצאת מדיכאון וממצבי רוח משתנים ולהחזיר את האיזון מחדש הרגשי והגופני ואז איכות החיים עולה משמעותית וחשים הרבה יותר טוב.

אל תעבירו יום נוסף עם תחושת כאב או חוסר נוחות!

הרגישו בנוח ליצור איתי קשר בכל דילמה ושאלה הנוגעת למצבכם הבריאותי
עוד בנושא

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל