חייגו עכשיו :  054-649-4270

חניה חינם בשפע

השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקםאולקוס-כיב קיבה וכיב בתרסריון

כיב יכול להיות בקיבה ובתריסריון הוא מתפתח ברפידת הקיבה או בתריסריון במקום שמיצי העיכול נמצאים,כיב שטחי נקרא "ארוזיה" (כמו שפשוף קל. פפסין הוא אנזים שנמצא ומופרש בקיבה ועובר לתריסריון ויחד עם מלחים שיוצרים את מיצי העיכול יכולים לגרום לפצעים וכיבים אלו. הסיבות להיווצרותם של הכיבים אינן ידועות אך כנראה שחומרים שסותרים את החומצה לא מופרשים בצורה סדירה או מועטה כמו כן נמצא קשר לחיידק אליקובקטר פילורי אך הם קשורים יותר לכיבים בתריסריון מאשר לכיבים בקיבה.

  • כיב קיבה – מתפתח בדרך כלל בשלב מאוחר יותר בחיים או בשל לקיחת תרופות בעיקר אספרין,תרופות סטראודליות ואיבופן. כאבים מתפתחים אחרי אכילה מלווים בבחילות ונפיחות בבטן.
  • -כיב בתרסריון – מתפתח בכל גיל ילדים ומבוגרים הסיבות אינן ידועות מחקרים הראו קשר לחיידק האליקובקטר פילורי אך ללא הבנה איך הוא תורם להתפתחות הכיבים. סימנים וסימפטומים לא חייבים להיות אצל כל אדם, רק מחצית מהאנשים שיש להם כיב יפתחו סימפטומים של שריפה,צריבה,כאב,ריקנות ורעב אכילה יכולה להרגיע את הכאב

האבחון נעשה על ידי גסטרוסקופיה,תצלומי רנטגן ובדיקת מיצי קיבה.

ברפואה הסינית,בקליניקה אני עושה הבחנה מבדלת בין סוגי הכיבים ומיקומם על ידי תשאול ומגע באזור הבטן,יש דגש גם על ההיבט הנפשי-רגשי של המטופל. מטרת הטיפול היא וויסות והסדרת העיכול וחיזור מערכת העיכול והרגעה נפשית. 

אופן הטיפול יהיה על ידי שינוי תזונתי יחד עם המטופל,דיקור מערכתי ומקומי,צמחי מרפא סיניים. הטיפולים הינם אפקטיביים מאוד ותוך זמן יחסית קצר חשים הקלה גדולה ותחושה שקטה יותר בבטן.

אל תעבירו יום נוסף עם תחושת כאב או חוסר נוחות!

הרגישו בנוח ליצור איתי קשר בכל דילמה ושאלה הנוגעת למצבכם הבריאותי
עוד בנושא

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל